پرینت
بازدید: ١٢٣٨

اطلاعیه جذب و استخدام قاضی ویژه شورای حل اختلاف

معاونت منابع انسانی قوه قضائیه اعلام کرد: قوه قضائیه در نظر دارد به منظور تأمین کادر قضایی شوراهای حل اختلاف کشور، از طریق آزمون تستی و مصاحبه علمی، از بین داوطلبان مرد و زن واجد شرایط، نسبت به جذب و استخدام قاضی ویژه شورای حل اختلاف اقدام نماید. لذا از کلیه داوطلبان دانشگاهی و حوزوی علاقه­مند به شرکت در آزمون مذکور، دعوت به عمل می­آید ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط ثبت­نام، از تاریخ ۱۳۹۶/۲/۲۳ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس جذب قاضی در شورای حل اختلاف sanjesh.org نسبت به ثبت­نام اقدام نمایند.

تذکر مهم: داوطلبانی که سابقه قبولی در مصاحبه علمی آزمون­های گذشته (اعم از جذب عمومی، اختصاصی، مناطق محروم و ….) داشته باشند و پرونده ایشان در مراحل مختلف از جمله آزمون شخصیت، گزینش و کارآموزی در جریان باشد، حق ثبت­نام و شرکت در این آزمون را نخواهند داشت و چنانچه داوطلبی برخلاف این مقرره اقدام به ثبت­نام و شرکت در آزمون نماید، نتیجه حاصله بلا اثر خواهد شد.

شرایط عمومی:

 1. تابعیت اصلی ایران.

 2. اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت.

 3. التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان­ها و گروه­های غیر قانونی یا هواداری از آن­ها، مگر در صورت احراز توبه.

 4. طهارت مولد.

 5. داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کار قضایی.

 6. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، معافیت تحصیلی یا معافیت از خدمت با لحاظ مقررات ماده واحده قانون گذرانیدن مدت خدمت نظام وظیفه فارغ­التحصیلان دانشگاه علوم قضایی در محاکم قضایی کشور.

 7. نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر.

 8. حسن شهرت، اخلاق و امانتداری.

 9. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان­گردان.

 10. داشتن سن حداقل ۲۲ سال و حداکثر ۴۳ سال تمام در روز ثبت­نام.

 11. دارندگان سابقه همکاری با شوراهای حل اختلاف، از اولویت استخدامی برخوردار می­ باشند.

شرایط اختصاصی:

 1. داوطلبان دانشگاهی دارای حداقل مدرک تحصیلی شامل:

 2. کارشناسی حقوق در یکی از گرایش­ها

 3. کارشناسی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی

 4. کارشناسی فقه و حقوق

 5. کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش­ها

 6. داوطلبان حوزوی دارای حداقل مدرک تحصیلی شامل:

 7. سطح دو عمومی با گرایش فقه و اصول از حوزه­های مورد تأیید شورای عالی حوزه­های علمیه

 8. سطح دو تخصصی با گرایش حقوق و قضای اسلامی از حوزه­های مورد تأیید شورای عالی حوزه­های علمیه

*تذکر: دارندگان مدارک تحصیلی دانشگاهی بالاتر، به شرطی می­توانند در آزمون شرکت نمایند که مدرک کارشناسی آنان در یکی از گرایش­های رشته حقوق و یا حوزوی باشد.

زمان ثبت­ نام و آزمون:

ثبت­ نام از تاریخ ۱۳۹۶/۲/۲۳ شروع و در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۲ (ده روز) خاتمه می­یابد. داوطلبان واجد شرایط می­توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org در تاریخ­های مذکور نسبت به ثبت ­نام اقدام نمایند. همچنین آزمون در روز جمعه مورخ ۱۳۹۶/۴/۲۳ برگزار خواهد شد.

هزینه ثبت ­نام:

داوطلبان می­بایست جهت ثبت­نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال از طریق درگاه پرداخت سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

SecImgSes