پرینت
بازدید: ١٧٢٩

مراحل فارغ التحصیلی

1- قبل ازاتمام تحصیل با مراجعه به دبیرخانه و بررسی پرونده ی تحصیلی خود از کامل بودن مدارک مورد نیاز فارغ التحصیلی اطمینان حاصل نمائید ، مدارک فارغ التحصیلی شامل : 6 قطعه عکس 4*3 رنگی زمینه سفید، اصل دیپلم( مختص دانشجویان کاردانی) گواهی موقت یا اصل مدرک کاردانی همراه ریز نمرات (مختص دانشجویان کارشناسی) تاییدیه تحصیلی مدرک مربوطه، کپی تمام صحفات شناسنامه به همراه توضیحات، کپی پشت و رو از کارت ملی و پایان خدمت (برای دانشجویان مشمول برگه معافیت تحصیلی الزامیست).

2- مراجعه به سایت و اطمینان از گذراندن تمامی دروس و واحدهای دوره کاردانی یا کارشناسی .

3- دانشجویانی که نمرات معادلسازی (تطبیقی) داشته اند جهت اطمینان از ثبت در سیستم به سامانه ی آموزشی خود مراجعه و درصورت عدم ثبت به کارشناس مربوطه موضوع را اطلاع دهند.

4- دانشجویان انتقالی / مهمان بایستی کلیه مدارک مروطه شامل: فرم های تایید شده انتقال / مهمان بامهر و امضاء مراکز مبدا و مقصد ، ریز نمرات و یا کارنامهی ترم به ترم ممهور به مهر و امضاء ی مرکز مبدا، مدارک کامل شناسنامه ای و تحصیلی در پرونده ی آنها موجود باشد.

5- دانشجویانی که ترم آخر را به صورت معرفی به استاد گذراند اند به محض دریافت نمره از سوی استاد و ثبت در سیستم ، جهت اعلام فارغ التحصیلی و اطمینان از گذراندن تمامی دروس به امور فارغ التحصیلان مراجعه کنند.

6- درصورت داشتن وام کمک هزینه تحصیلی (صندوق رفاه) و یا هرگونه بدهی مالی به دانشگاه ، ضمن مراجعه به کارشناس و تسویه حساب با واحد مربوطه ، فرم تاییده شده  آنرا جهت درج در پرونده تحصیلی تحویل بایگانی مرکز نمائید.

7- جهت پیگیری صدور مدرک گواهی موقت لازم است حداقل 6 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی دانش آموخته گذشته باشد، بدیهی است درصورت داشتن نواقص این زمان بعداز رفع نقص و تکمیل پرونده محاسبه می گردد.

8-برای تحویل گواهعی موقت لازم است دانش آموخته پس از اطمینان از صدور آن نسبت به اخذ فرم تسویه حساب (درسایت قراردارد) اقدام کرده و پس از تکمیل آن به تایید تمامی کارشناسان مربوطه رسانده و جهت گرفتن گواهی موقت شخصا به امور فارغ التحصیلان مراجعه کند.

لازم به ذکر است مدرک دانش دآموخته تنها درصورتی به فرد دیگری غیر از صاحب مدرک تحویل می گردد که دارای وکالت نامه محضری از سوی دانش آموخته باشد.

9- صدور دانش نامه یا اصل مدرک کاردانی در واحد استانی دانشگاه جامع استان تهران و 18 ماه پس از تاریخ صدور گواهی موقت (تاریخ زیر عکس ) صورت می پذیرد، لذا خواهشمند است از مرکز پیگیری نفرمائید.

 

توجه: درصورت ناقص بودن پرونده ی تحصیلی ، دانشجو ازسیر مراحل فارغ التحصیلی و خارج گردیده و پرونده دانش آموخته بایگانی می گردد و عواقب بعدی آن به عهده ی خود دانشجو می باشد.

 

 

امورفارغ التحصیلان مرکز آموزش علمی - کاربردی اداره کل دادگستری استان آذربایجان شرقی

SecImgSes